kızlar sözlüğü

Her müzikle kadınların dilini, aşkı ve diğerlerini tanımlıyorum.

 

Biliyorum, herkesin acayip bir yanı var ama sevgili gelecekteki kocam, benim gerçekten TÜM YAŞAMINI benimle geçirmeye karar vermeden önce hakkında imzalaman gereken bazı tuhaflıklarım var.

Belli bir sırası olmadan işte o tuhaflıklar;

Bazı günler gerçekten bahçe işlerini yapmak isterim, buna çimenleri biçmek de dâhil. Bazen güneşte bir saatimi harcamayı, huzur içinde ileri geri yürümeyi, mükemmel düz çizgiler yapmayı, bahçemizi diğer bahçeleri kıskandıracak hale sokmayı severim. Bu zamanları sana kesin olarak söyleyeceğim.  Mesela bir anda, “Ne güzel bir gün, sanırım gidip çimleri biçeceğim” diyebilirim. Bunu dediğimde kelime anlamıyla dışarıya atlayıp çim biçme makinesini çalıştıracağım. Lütfen bunun dışındaki zamanlarda, bunları senin yapmanı istediğimi farz et.

Sinemayla ve Hilary Duff filmleriyle sağlıksız bir ilişkim var. 5 saat boyunca aile boyu koca bi kutu patlamış mısır ve diet cola ile, koltuğa yapışıp Gurur ve Önyargı (Colin Firth’ün rüya gibi olduğu!) izleyebilirim. Üstelik bunu Lizzie McGuire’ın filmi (evet, İtalya’ya gittiği) takip eder. Daha sonrasında bıkmadan, 4 bölümlük bir Downton Abbey seansı düzenlerim. Aslında, bunun bir nevi 3 ayda bir tekrarlanan kış uykusu gibi olmasına güvenebilirsin. Lütfen, gelecekteki kocacığım, bu evredeyken beni rahatsız etme! Sadece bunun hakkında yapılabilecek bir şey olmadığını bil. Senden bana katılmanı falan istemiyorum. Konuşan karın muhtemelen 8 saat içinde geri dönecek.

Mart ve Kasım arasında dizimden üstünü jiletlemiyorum. Bunun için önceden özür dilerim. Biliyorum bu senin için çok iç açıcı değil. Ama gizlice senin de kışın sakalını uzatan erkeklerden olduğunu umuyorum. Eğer onlardan biriysen, nereden geldiğimi anlayacaksın.

Her gün annemle konuşurum. Her şey hakkında konuşuruz ve bu asla değişmeyecek.

Bir şeyler taşımayı pek sevmem, özellikle dışarı çıkarken. Muhtemelen senin şu sayacağım eşyaları cebinde tutmanı isteyeceğim her seferinde, telefonumu, paramı, kimliğimi, anahtarlarımı ve rujumu. Elbisemin cebi olduğu sürece sorun yoka ama tatlım, sen hiç cebi olan bir elbise gördün mü?

Mutfakta başkalarıyla oynamam genelde. Büyük büyük babaannenin tarifini bile yapıyor olsan mutfakta sana patronluk taslayacağım. Eğer seni sıkıyorsam, benim dışarı köpeği dolaşmaya ya da içindekiler listesinden almayı unuttuğun bir şeyleri almaya yolla.

2 tane pug cinsi köpeğim var ve onlar senden önce de buradalardı. Yani, onları yatağımızda uyumaları için serbest bıraktığımda, bizi şafak vakti dışarı çıkmak için uyandırdıklarında ya da favori TV programını izlerken havlamaya başladıklarında söylenmek, şikâyet etmek yok. Dürüst olmak gerekirse, köpeklerimi beni sevdiğinden daha çok seversen bu harika olurdu!

Dondurma yerken kaşıkta hakkım vardır! Sen kâseyi alabilirsin.

 

 

1 year ago
  1. anglkaracaoglu reblogged this from kizlarsozlugu
  2. aptalliketmee reblogged this from kizlarsozlugu
  3. kizlarsozlugu posted this